Przyszła pora na naukę czasów

Specjalistyczne słownictwo już było, skróty w pisowni listów też. Nadeszła pora na powtórkę czasów. A że jest ich aż 16, to trochę nam to zajmie 😉

Pani Jagoda zaproponowała, abyśmy przyswajali po jednym czasie na każdych zajęciach, tak żeby rzetelnie wszystko przećwiczyć. Niektóre z czasów są bardziej skomplikowane jak na przykład Present Perfect Continuous. Na te czasy poświęcimy nawet dwie lekcje.

Zaczęliśmy od Past Simple czyli czasu przeszłego prostego. I faktycznie przyswoiliśmy szybko jego zasady. Na początku pani Jagoda przekazała nam całą teorię. Następnie mieliśmy za zadanie ułożyć pięć zdań w czasie Past Simple. Kolejnym wyzwaniem było ułożenie krótkiej historyjki o tym, co robiliśmy poprzedniego dnia. Nerwy były, bo trzeba było wyjść na środek i opowiedzieć przed całą grupą, ale wszystkim świetnie poszło, a pani Jagoda na bieżąco tłumaczyła nam ewentualne błędy.

Czuję, że posiadamy coraz większą wiedzę i jesteśmy coraz śmielsi w naszych poczynaniach z językiem angielskim. W wakacje mam zamiar wybrać się na wycieczkę za granicę i jestem wdzięczna pani Jagodzie, że postawiła na nogi moją pewność siebie i zburzyła barierę językową jaką miałam w głowie przed rozpoczęciem kursu. Mam nadzieję jak najdłużej korzysta z dodatkowych lekcji w szkole języka angielskiego w Gdyni.