Poprawa umiejętności językowych

eng31Dziś czeka nas głównie poprawa umiejętności językowych, co oznacza, że będziemy ze sobą dużo rozmawiać.

Mamy do przećwiczenia wiele scenek i sytuacji biznesowych.

A zatem ćwiczymy jak zrobić dobre wrażenie na rozmówcy, jak się witać i pozdrawiać, jakich zwrotów używać. To także kształtowanie w kursantach odpowiednich postaw, aby prowadząc rozmowę w międzynarodowym środowisku być miłym, przyjaznym, otwartym, efektywnym.

Dziś odgrywaliśmy scenki, w których musieliśmy sobie wyobrazić siebie w międzynarodowym środowisku, gdzie nikogo nie znamy, jesteśmy pierwszy dzień w pracy i zostaniemy przedstawieni różnym osobom w firmie.

Podczas tych zajęć słuchamy uważnie także rozmówek z płyty CD, a potem odpowiadamy na pytania pani Jagody. Rozmówki zazwyczaj odbywają się w biurze i dotyczą np. spraw związanych z księgowością, dostawami, reklamacjami, przyjmowaniem zamówień na towary, sporządzaniem raportów.

Ponadto, w ramach ‘”communication skills” rozmawiamy przez telefon; uczymy się używać poprawnych zwrotów, inicjować rozmowę, właściwie ją prowadzić i kończyć. Przykładowo na dzisiejszych zajęciach używaliśmy wielu zwrotów dotyczących zaoferowania pomocy (offering to help), próśb o zrobienie czegoś (requesting) oraz ćwiczyliśmy prawidłowe zwroty  jako odpowiedzi.

Jak sprawnie uczyć się języka angielskiego ?