Osłuchiwanie z językiem

Nie wspominałam chyba jeszcze, że na zajęciach pani Jagoda mówi do nas tylko i wyłącznie po angielsku. Ma nam to pomóc osłuchać się z językiem i sprawić, abyśmy nie czuli skrępowania gdy musimy ułożyć sami dłuższą wypowiedź. Łatwiej przychodzi nam odpowiadanie do niej w języku angielskim, ponieważ po pewnym czasie wydaje się to zupełnie naturalne. Trudniejsze lub specjalistyczne słownictwo pani Jagoda zapisuje nam na tablicy wraz z tłumaczeniem. Bardzo podoba mi się taka metoda nauczania. Myślę, że z takich zajęć wynoszę więcej wiedzy. A na pewno wszyscy jesteśmy bardziej pewni siebie.

Pani Jagoda zaproponowała nam dziś, abyśmy całą grupą próbowali porozumiewać się jak najwięcej w języku angielskim. Gdy piszemy do siebie wiadomości lub rozmawiamy przez telefon. Ma to również bardzo duży wpływ na nasz akcent, co w przyszłości może być bardzo pomocne w znalezieniu pracy. Już nie wstydzimy się siebie nawzajem i jak powiemy coś źle, to sobie to tłumaczymy i przyjmujemy pouczenie z uśmiechem 😉

Bardzo zżyłam się z moimi współkursantami i cieszę się na każde kolejne spotkanie. Tym bardziej, że mamy wiele wspólnych tematów związanych z naszymi zainteresowaniami.